Akty wandalizmu w budynkach, na przystankach i w środkach komunikacji to problem, z którym borykają się administratorzy osiedli i zarządcy przestrzeni publicznej. Istotne jest, by osoba odpowiedzialna za administrację i zlecająca czyszczenie wiedziała, na czym polega proces czyszczenia i zabezpieczania elewacji oraz jak on przebiega.
Podstawowe rozróżnienie, jakie musimy przyjąć, dotyczy czyszczenia przestrzeni niezabezpieczonej i zabezpieczonej. Czyścimy mechanicznie lub chemicznie, niekiedy jednak łącząc obie metody. Co ważne, możliwe jest usunięcie zamazań praktycznie z każdej powierzchni niezabezpieczonej pod warunkiem znajomości odpowiedniego know-how.
Jednak zbyt częste zmywanie zamazań z niezabezpieczonej powierzchni może wpływać destrukcyjnie na samo podłoże. Takie mycie należy potraktować jako wstęp do nałożenia warstwy zabezpieczającej. Tylko wtedy zyskujemy 100 procent pewności usunięcia zabrudzeń. Zatem zawsze należy zabezpieczać elewację i miejsca potencjalnie narażone na zniszczenie w wyniku aktów wandalizmu.
Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie zwalczać akty wandalizmu i zabezpieczać przestrzeń publiczną? Czytaj Forum Czystości, aby dowiedzieć się więcej o sprawdzonym systemie AntyGrafitti.
.