Aktualności

Aktualności

TETON clean – nowy członek PIGC

Witamy wśród członków Polskiej Izby Gospodarczej Czystości firmę TETON clean.
Celem firmy TETON clean, jest wsparcie w zakresie higieniczno – sanitarnym procesów produkcyjnych, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pracowników, produktów a w szczególności czyszczonych powierzchni.
TETON clean to zespół specjalistów świadczących usługi sanityzacji głównie dla firm z branży spożywczej ale również przemysłowej na terenie całej Polski. Pracownicy posiadają kwalifikacje i szkolenia tak aby realizować prace w specyficznych warunkach często w trudnym środowisku oraz na dużej wysokości przy użyciu technik alpinistycznych na przykład […]

Tomasz Łuczak – ekspert branżowy PIGC

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Pan Tomasz Łuczak uzyskał tytuł eksperta branżowego.
Poniżej przedstawiamy sylwetkę naszego eksperta.
Tomasz Łuczak – współzałożyciel firmy Clean Mode. Praktyk, menadżer i technolog.
Certyfikowany trener II stopnia PIGC.
Charakteryzuje go szerokie spojrzenie na branżę. Działaniami w mediach wpływa na budowanie pozytywnego wizerunku personelu i branży. Autor wielu artykułów branżowych. Twórca programów szkoleniowych i e- learningów, które skutecznie przenoszą formę szkoleń stacjonarnych do sfery cyfrowej. Jego specjalizacje to:
* Organizacja i zarządzanie w cleaningu
* Zwiększanie wydajności pracy
* Budowanie programów szkoleniowych
* […]

Porozumienie o współpracy z Polskim Związkiem Handlu i Usług Branży Pokryć Pokryć Podłogowych

Szanowni Państwo,
Polska Izba Gospodarcza Czystości podpisała  porozumienie o współpracy z Polskim Związkiem Handlu i Usług Branży Pokryć Pokryć Podłogowych.
Naszym celem jest budowanie lepsze warunków do codziennego funkcjonowania firm z obu ściśle powiązanych sektorów.

Walne Zgromadzenie Członków PIGC

Szanowni Państwo,
Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Czystości zaprasza do udziału w Walnym Zgromadzeniu Członków Polskiej Izby Gospodarczej Czystości, które będzie połączone z częścią integracyjną.
Termin: 27-28 września 2022 r.
Miejsce: Hotel Lamberton, ul. Poznańska 492, 05-850 Ołtarzew
Program:
27 września – część integracyjna (strój casual) – Koszt udziału wynosi 550 zł netto/osoba
13:00-14:00 – lunch
14:00-18:00 – prelekcje
18:00- 24:00 – część integracyjna
28 września
10:00 – I termin Walnego Zgromadzenia (program w załączeniu)
10:30 – II termin Walnego Zgromadzenia
13:00 -lunch
Zgodnie z § 9 ust. 2 statutu członkowie są reprezentowani […]

Bezpłatne webinarium – Waloryzacja kontraktów budowlanych 30.08.2022 godz. 10:00-12:00

Szanowni Państwo,
Kancelaria KKLW organizuje wyjątkowe bezpłatne webinarium „Waloryzacja kontraktów budowlanych”, które odbędzie się już
30.08.2022 r., o godz. 10:00-12:00.
Webinarium jest skierowane do właścicieli firm budowlanych, prawników wewnętrznych i osób zajmujących się w takich firmach zarządzaniem umowami na roboty budowlane.
Dlaczego warto skorzystać z udziału w szkoleniu?
W trakcie webinarium omówione zostaną zasady zwiększenia wynagrodzenia wykonawcy na podstawie regulacji ustawowych. Wskażemy w jakich przypadkach wykonawcy przysługiwać będzie roszczenie o podwyższenie wynagrodzenia oraz w jaki sposób przygotować się do dochodzenia roszczeń. Częścią webinarium będzie […]

Badanie parametrów ozonatorów pod patronatem Polskiej Izby Gospodarczej Czystości

Ozon to rzecz coraz popularniejsza w branży czystości i DDD. Niestety wiedza na jego temat oraz właściwego użytkowania urządzeń służących do przeprowadzania skutecznego procesu ozonowania wydaje się być stosunkowo mała. Niezbyt klarowny system parametrów opisujących stosowanie urządzenia nie ułatwia sprawy. Analizę i ocenę patronatem objęła Polska Izba Gospodarcza Czystości.
Zapraszamy do lektury

ISS – członek PIGC

Przedstawiamy jedną z firm członkowskich Polskiej Izby Gospodarczej Czystości:
ISS jest liderem w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami. We współpracy z klientami, ISS buduje zaangażowanie i wspiera dobre samopoczucie, minimalizuje negatywny wpływ na środowisko oraz chroni i utrzymuje nieruchomości.
Organizacja osiąga powyższe cele dzięki unikalnemu połączeniu danych, obserwacji i doskonałości w świadczeniu usług na powierzchniach biurowych, w zakładach produkcyjnych, na lotniskach, w szpitalach i szeregu innych nieruchomości zlokalizowanych na całym świecie. ISS zatrudnia blisko 350 000 „placemakerów” […]

NILFISK SC5000: kompaktowy, zwinny, wydajny

Nowość na rynku! Firma Nilfisk, producent urządzeń czyszczących, przedstawia nowy automat szorująco-zbierający Nilfisk SC5000. Sprzęt idealnie przystosowany do pracy w środowisku przemysłowym, m.in. w halach produkcyjnych i magazynowych, oraz na parkingach i w punktach sprzedaży detalicznej.
Zapraszamy do lektury

Bezpłatne webinarium “Jak wygrywać przetargi na usługi sprzątania oraz dostawę środków czystości?”

6 lipca 2022 o godzinie 9.00 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla firm z branży czystości, ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego “Jak wygrywać przetargi na usługi sprzątania oraz dostawę środków czystości?”
Organizatorem szkolenia jest ZAUBER.
Zapisz się na szkolenie

MIVOP CLEANERS – nowy członek PIGC

Do Polskiej Izby Gospodarczej Czystości dołączyła nowa firma – MIVOP CLEANERS. Firma przedstawia się tak:

MIVOP CLEANERS to innowacyjna i profesjonalna firma sprzątająca.Cenne doświadczenie zawdzięczamy pracy w Wielkiej Brytanii i współpracy z wieloma firmami.Dbamy nie tylko o czystość, ale i należyty komfort wśród naszych klientów. Troszczymy się o wspólne dobro oraz otaczające środowisko, dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości produktów. Ceni nas indywidualne podejście oraz specjalistyczna wiedza z zakresu innowacyjnych technik.Firma sprzątająca MIVOP CLEANERS oferuje szeroki wachlarz usług, które przewyższą Twoje […]

ECOLAB odświeżył program dla sektora firm sprzątających

Powszechnym trendem w Europie stał się outsorucing firm sprzątających. W Polsce również coraz częściej powierza się utrzymanie czystości firmom zewnętrznym, które szukają zaufanych i profesjonalnych dostawców chemii. Ecolab wzbogacił swój Facility Care Program o szereg rozwiązań wspierających zewnętrzne firmy.
Zapraszamy do lektury

Jedno urządzenie a wiele zastosowań

W kupowanych sprzętach często szukamy określonych funkcji, zupełnie nie zwracając uwagi na resztę. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że może mieć on wiele zastosowań. Jak w pełni wykorzystać potencjał dostępnych w firmach urządzeń sprzątających radzi Tomasz Wolski.
Zapraszamy do lektury

Walne Zgromadzenie przesunięte na wrzesień 2022

Szanowni Państwo,
zgodnie z przepisami terminy sporządzenia i zatwierdzenia sprawozdań finansowych w 2022 r. (za rok 2021) zostały wydłużone o 3 miesiące (tj. 30 czerwca 2022 r.), w związku z powyższym Walne Zgromadzenie zatwierdzające działania 2021 odbędzie się w terminie wrześniowym.
Szczegóły zostaną przesłane w najbliższym czasie.

Głos przedsiębiorców musi być usłyszany!

Z Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. W najnowszym numerze Forum Czystości rozmawiamy z nim m.in. o sytuacjach, w jakich interweniuje oraz projekcie konkretnych zmian systemowych, które mają poprawić funkcjonowanie firm w Polsce.
Zapraszamy do lektury

Ozonowanie bez tajemnic

O ozonie krąży mnóstwo mitów i sprzecznych informacji. Wiadomo jednak, że to jedna z najskuteczniejszych metod gruntownej dezynfekcji pomieszczeń i przedmiotów. Ozonowanie sprawia, że wszelkie grzyby, pleśnie i chorobotwórcze drobnoustroje znikają wraz z nieprzyjemnym zapachem. Inne fakty na temat jego skuteczności i metod zastosowania przedstawią Maciej Mroczyński i Witold Adamkiewicz.
Zapraszamy do lektury

Darmowy webinar “Zadbaj o siebie. Jak radzić sobie z emocjami w trudnych sytuacjach”

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na darmowy webinar “Zadbaj o siebie. Jak radzić sobie z emocjami w trudnych sytuacjach”
31 maja 2022 r. godz.: 12:00
Link do rejestracji:

https://forms.gle/Fv1mmevYgmLEVsim8

Bezpłatne webinarium “Nowelizacja KSH – co każdy Zarząd w spółce z o.o. i S.A. powinien wiedzieć?”

Szanowni Państwo, 2 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium naszego partnera KKLW Wierzbicki i Wspólnicy Sp. k. .
W dniu 4 kwietnia 2022 r. Prezydent RP podpisał jedną z największych nowelizacji Kodeksu spółek handlowych od momentu wprowadzenia tego fundamentalnego dla funkcjonowania spółek aktu prawnego do polskiego porządku prawnego w 2000 r. Daleko idące zmiany, wynikające z tej nowelizacji, dotyczą w praktyce wszystkich spółek handlowych – bez względu na skalę ich działalności.
Nowelizacja wprowadza obszerne regulacje […]

Zabezpieczanie powierzchni drewnianych

Drewno znaleźć można w prawie każdym domu – jest eleganckie, estetyczne i szlachetne. Jego ponadczasowe piękno nigdy nie zawodzi, dodatkowo pasuje do prawie każdego wnętrza. Techniki pielęgnacji oraz renowacji tego typu powierzchni nadal pozostają nieznane dla większości jego użytkowników. Co jeszcze skrywa drewniana podłoga podpowiada inż. Oskar Kusik.
Zapraszamy do lektury

Wirtualne rozmowy biznesowe z tureckimi firmami sektora chemicznego

Krajowa Izba Gospodarcza uprzejmie informuje, że w dniu 26 maja odbędą się wirtualne biznesowe rozmowy bilateralne z firmami tureckimi sektora chemicznego.
Krajowa Izba Gospodarcza, której jednym z członków jest Polska Izba Gospodarcza Czystości, wspiera polskich przedsiębiorców od 1989 roku. To niezależna i największa organizacja biznesu w Polsce – zrzesza blisko 160 izb regionalnych, branżowych i bilateralnych.
Ze strony tureckiej w spotkaniach wezmą udział przedstawiciele 10 czołowych firm – producentów i eksporterów z regionu Izmirskiego, działających w branży chemicznej. Firmy te uczestniczą […]

Utrzymanie czystości w obiektach biurowych

Zapraszamy do przeczytania artykułu o utrzymaniu czystości w obiektach biurowych, który ukazał się w Magazynie Obiekty.
Jak zadbać o przestrzeń biurową, tak aby pracownicy chcieli i nie bali się w niej przebywać, radzi Polska Izba Gospodarcza Czystości.
Link do artykułu znajduje się poniżej.
https://view.obiekty.org/nic-na-skr%C3%B3ty/0440028001651054272?p=1

Szkolenia PIGC

Szkolenie Profesjonalna obsługa trudnego klienta dla pracowników usług utrzymania czystości

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na dwudniowe szkolenie:

27-28 czerwca 2022 r. „ Profesjonalna obsługa trudnego klienta dla pracowników usług utrzymania czystości”

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie maila na adres biuro@pigc.org.pl
Więcej o kursach i szkoleniach organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości znajdziecie Państwo w zakładce SZKOLENIA > Kursy i szkolenia.

Forum Czystości – najnowsze wydanie

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania Forum Czystości, magazynu dla branży profesjonalnego utrzymywania czystości. . W tym numerze przeczytają Państwo między innymi o święcie branży czystości, nowych ekspertach branżowych, ozonowaniu, czy o zabezpieczaniu powierzchni drewnianych. Szczególnie polecamy wywiad z Adamem Abramowiczem, rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw, z którym rozmawiamy o zmianach systemowych, które mają ułatwić funkcjonowanie firmom. Zachęcamy zapoznania się z nowościami w branży czystości. Życzymy miłej lektury!

Cleaner Sp. z o.o. – nowy członek PIGC

Cleaner Sp. z o.o. na rynku działa od 1996 roku. Oferuje firmom i instytucjom w całej  Polsce kompleksowe usługi utrzymania czystości oraz liczne usługi specjalistyczne. Firmę tworzą profesjonaliści posiadający nie tylko odpowiednie umiejętności i wiedzę, ale również pasję, dążąc do ciągłego rozwoju poprzez liczne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. Firmę cechuje elastyczność i kreatywność. Klienci reprezentują różnorodne sektory rynku dlatego też Cleaner Sp. z o.o. dla każdego z nich zapałem poszukuje nowych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, do każdego z Klientów […]

Nowi eksperci branżowi PIGC

Szanowni Państwo,miło nam poinformować, iż Panowie Jacek Szargan z firmy BUZIL POLSKA, Marcin Kędziora z firmy BRAVOS oraz Oskar Kusik z firmy BONA POLSKA uzyskali tytuł eksperta branżowego.
Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych ekspertów.

Marcin Kędziora 
Współzałożyciel oraz dyrektor handlowy w firmie Bravos. Praktyk, technolog i pasjonata. Od 20 lat jest ekspertem w branży profesjonalnego utrzymania czystości w zakresie mycia powierzchni szklanych, usuwania zabrudzeń na wysokości i czyszczenie posadzek. Jest prekursorem innowacyjnych technologii czyszczących. Jako pierwszy w Polsce wprowadził systemy do mycia okien […]

Dofinansowa z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

To już czas, aby zainteresować się dofinansowaniami z Krajowego Funduszu Szkoleniowego!!
KFS adresowany jest zarówno do pracowników jak i pracodawców, którzy chcieliby skorzystać z różnych form kształcenia ustawicznego.
Z dofinansowania mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa (duże, średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa), które zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę.
Poziom dofinansowania to:
-dla mikroprzedsiębiorstw: 100% kosztów kształcenia
-dla pozostałych firm: 80% kosztów kształcenia
https://www.gov.pl/web/rodzina/krajowy-fundusz-szkoleniowy-fundusz-pracy
https://www.gov.pl/web/rodzina/kfs-2022
Dostępność środków z KFS w dużych miastach jest zależna od planów wydatkowania dla poszczególnych województw ze względu na populację.
Należy pytać się w Urzędach […]

Bezpłatne webinarium „Jak bezpiecznie ułożyć dochody w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością po Polskim Ładzie”

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium organizowane przez Kancelarię KKLW.
Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje szereg zmian podatkowych, które jest ogólnie określany jako tzw. „Polski Ład”. W ramach tych zmian znacząco zmienia się sytuacja podatkowa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, szczególnie takich spółek, które są firmami rodzinnymi (właścicielami i najczęściej członkami organów spółki są osoby z tej samej rodziny).
Kancelaria KKLW– korzystając z naszych bieżących doświadczeń – postanowiła zorganizować wyjątkowe bezpłatne webinarium dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością będących firmami rodzinnymi – […]

Clean Mode - członek PIGC

Clean Mode Sp.z o.o. – członek PIGC

Clean Mode Sp.z o.o. to firma, której misją jest, aby każdy pracownik branży posiadał niezbędne kompetencje oraz był najlepszą reklamą swojego pracodawcy. Firma została stworzona przez praktyków, którzy swoim doświadczeniem postanowili się dzielić z innymi, są to m.in. akredytowany trener II stopnia PIGC Tomasz Łuczak, oraz Wojciech Kołakowski specjalista od budowania relacji, sprzedaży i marketingu. Wspólnie przez wiele lat skutecznie pozyskiwali i obsługiwali dziesiątki klientów na sprzątanie, żadnego z nich nie tracąc.
Ich szkolenia są lekiem na problem wdrożenia nowego […]

Bezpłatne webinarium “Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe – podsumowanie najważniejszych orzeczeń i zmian prawnych w 2021 roku”

Szanowni Państwo,
W imieniu Polskiej Izby Gospodarczej Czystości oraz Kancelarii KKLW Wierzbicki i Wspólnicy w której od lat funkcjonuje silny zespół prawników zajmujących się gwarancjami bankowymi i ubezpieczeniowymi – korzystając z naszych bieżących doświadczeń postanowiliśmy zorganizować wyjątkowe bezpłatne webinarium dla wybranych firm wystawiających gwarancję lub korzystających z gwarancji – pn. „Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe – podsumowanie najważniejszych orzeczeń i zmian prawnych w 2021 roku.” Webinarium jest skierowane do prawników i osób zajmujących się w firmach gwarancjami i będzie prowadzone przez […]

Bezpłatne webinarium „Prawo Zamówień Publicznych – podsumowanie najważniejszych zdarzeń z 2021 roku.”

Szanowani Państwo
Serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatne webinarium „Prawo Zamówień Publicznych – podsumowanie najważniejszych zdarzeń z 2021 roku.“, które odbędzie się 29 listopada 2021 r. o godz. 10:00.
Podczas webinarium zostanie podsumowany pierwszy rok obowiązywania nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz uwzględnia bieżące i aktualne orzecznictwo KIO oraz sądów powszechnych w kwestiach postępowań przetargowych. Częścią przedsięwzięcia jest przekazanie wskazówek, w jaki sposób minimalizować ryzyko formalnych niepowodzeń w przetargu.
Dla kogo jest to szkolenie?
Webinarium skierowane jest przede wszystkim do pracowników firm, które biorą udział w przetargach i które […]

Jak skutecznie zneutralizować nieprzyjemny zapach w pokoju hotelowym?

Otwierając drzwi pokoju hotelowego w pierwszej kolejności widzimy jego standard wizualny, a dopiero po chwili dociera do nas zapach. Jak się okazuje dla wielu gości dopiero drugie doznanie wpływa na ocenę pokoju, a także wpływa na poziom zadowolenia. Niestety częstym problemem hoteli jest nieświeży zapach w pokoju. Zazwyczaj nie wynika on jednak z zaniedbań obsługi, ale z nieprzemyślanego doboru środków czystości lub stosowania ich w niewłaściwych proporcjach. Jak temu zaradzić? Cennych wskazówek udziela firma Ecolab – światowy lider w […]

KIG i Go Global Group zapraszają do udziału w programie 1.2. Polska Wschodnia – Internacjonalizacja polskich MŚP

Polska Izba Gospodarcza Czystości, jako członek Krajowej Izby Gospodarczej, ma zaszczyt w jej imieniu, zaprosić wszystkie zainteresowane firmy do wzięcia udziału w programie 1.2. Polska Wschodnia – Internacjonalizacja polskich MŚP, finansującym m. in. działania reklamowe i marketingowe oraz pozyskanie klientów na rynkach zagranicznych.
Jest to program, który Krajowa Izba Gospodarcza realizuje współpracy z firmą Go Global Group.
Co oferuje program Internacjonalizacja MŚP w ramach pomocy de minimis?
• Maksymalną wartość dofinansowania na szereg usług związanych z promocją produktu za granicą w wysokości […]

Techniki stosowane w produkcji wykładzin

Istnieje wiele technologii stosowanych w produkcji wykładzin. Wybór techniki zależy od efektu końcowego jaki chcemy osiągnąć. Najważniejszym elementem jest warstwa wierzchnia określana jako runo, do której produkcji można wykorzystać jedną z kilku dostępnych technik. Wśród nich najstarszą jest technika wiązania. Pozostałe techniki to: tkanie, pikowanie, splatanie krótkich przędz ciętych i włókien ciągliwych w przypadku filcu. Nie bez znaczenia pozostaje również dobór wykładziny do podłoża oraz sposób montażu. Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy na temat produkcji wykładzin poprzez lekturę artykułu w […]

Pandemia z perspektywy PR-owca

Pandemia dla wielu branż jest czasem niełatwym. W chwili, kiedy każdy walczy o przetrwanie, niezwykle ważne okazuje się właściwe zarządzanie wizerunkiem. Silna pozycja biznesowa może być efektem przemyślanej koncepcji oraz odpowiedniego kształtowanej wielopoziomowej komunikacji. Elżbieta Pełka – Prezes Agencji PR-owej Pełka i Partnerzy – wyjaśnia, dlaczego dzięki odpowiedniemu zarządzaniu pandemia mogła stać się szansą dla wielu przedsiębiorstw. Czytaj artykuł w Forum Czystości

Thank Your Cleaner Day

Thank Your Cleaner Day to dzień, w którym możemy podziękować osobom sprzątającym za ich pracę. W tym roku wydarzenie to przypada na 20 października.Wiemy jak ważną rolę w społeczeństwie spełniają pracownicy branży czystości bez których praca w biurach, obiektach użyteczności publicznej, handlu czy środkach komunikacji nie byłaby możliwa. Należy pamiętać, że wśród bohaterów roku 2020, obok najważniejszych służb medycznych są także sprzedawcy, kurierzy, nauczyciele i… osoby sprzątające. Zachęcamy do zapoznania się z załączoną publikacją.
https://www.kaercher.com/pl/thank-your-cleaner-day.html

Czyszczenie i zabezpieczenie elewacji to wyzwanie dla administratorów i zarządców obiektów

Dużym zmartwieniem administratorów i zarządców obiektów są pojawiające się pod wpływem aktów wandalizmu graffiti. Wulgarne rysunki należy niezwłocznie usunąć, niestety nie każdy zarządca budynków wie jakie procedury zastosować w takiej sytuacji. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Firma Remark od ponad trzydziestu lat, dzięki technologii zwanej AntyGraffitti System, skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie usuwa akty wandalizmu z budynków użytku publicznego. Zapraszamy do lektury w Forum Czystości

START-UP w czasach pandemii

Uruchamianie nowej firmy w niestabilnych czasach wywołanych pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2 wydawać się może ryzykownym posunięciem. W szczególności będąc świadkiem licznych bankructw, redukcji etatów czy też ograniczonej liczby inwestycji. Przed początkującym przedsiębiorcą nie lada wyzwanie. Grupa studentów zakładając start-up specjalizujący się w sprzątaniu pobudowanym pokazała jak w prosty sposób wykorzystać zmiany zachodzące na rynku, przekuwając je w sukces. Czytaj w Forum Czystości.

Mali alergicy. Bezpieczna czystość w domu

W dzisiejszych czasach alergie wśród dzieci są coraz bardziej powszechne. Utrzymanie czystości w domu dla wielu rodziców stało się więc nie lada wyzwaniem. Aby uniknąć wszelkich wątpliwości i uzyskać fachową wiedzę na temat rzeczy, o których należy pamiętać, by dziecko było bezpieczne, warto zapoznać się z artykułem Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.

Bezpieczny powrót do przedszkola

Wielu rodziców czekało na ponowne otwarcie przedszkoli, z uwagi na łączenie opieki nad dziećmi z pracą zdalną. Aby odpowiednio przygotować nasze pociechy na bezpieczny powrót do przedszkola, należy zwrócić uwagę na odpowiednie nawyki i wypracować określone zasady higieny. Duża odpowiedzialność spoczywa na rodzicach i pracownikach placówek opiekuńczych, którzy powinni kontrolować stan zdrowia dziecka. Z pomocą przychodzą przeciwpandemiczne wytyczne, których przestrzeganie zdecydowanie obniża ryzyko transmisji wirusa. Ważny jest również dobór odpowiednich preparatów i stosowanie środków czystości. Zachęcamy do zapoznania się […]

Eksperci branżowi Polskiej Izby Gospodarczej Czystości

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż Panowie Adam Góra z firmy VOIGT oraz Jarosław Zawadzki z firmy Kastell uzyskali tytuł eksperta branżowego.
Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych ekspertów.

Adam Góra – menedżer technologii utrzymania czystości w firmie VOIGT, związany z nią od 1994 roku. Posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie w branży profesjonalnego utrzymania czystości. Trener akredytowany przez PIGC I i II stopnia. Aktywny uczestnik prac na rzecz PIGC. Autor wielu artykułów branżowych, organizator i uczestnik szkoleń o tematyce cleaningowej. Wykładowca na uczelniach i w szkołach […]

Środki do utrzymania czystości i dezynfekcji w standardzie medycznym

Istnieje wiele metod oraz środków ułatwiających efektywne sprzątanie. Nie wszystkie jednak mogą sprostać ściśle określonym standardom medycznym, wymagającym rozwiązań kierowanych do profesjonalistów. Wszelkie wątpliwości w tych kwestiach rozwiewa firma Medisept od lat współpracująca z służbą zdrowia. MEDISEPT stawia na najwyższą jakość produktów – standard medyczny, innowacyjne rozwiązania technologiczne i budowanie systemu rozwiązań skrojonych na miarę partnerów i ich możliwości finansowych. Jak tego dokonują? Zachęcamy do przeczytania materiału prasowego.

Dezynfekcja metodami ozonowania i zamgławiania

Dynamicznie rozwijająca się branża czystości nieustannie ulepsza dostępne na rynku technologie, dostarczając nowych rozwiązań. Szeroki wachlarz możliwości pozwala dostosować metodę do konkretnych działań. W czasie pandemii doskonałym sposobem dezynfekcji powierzchni biurowych okazał się sposób ozonowania i zamgławiania przestrzeni. W obu metodach środek dezynfekujący pozwala maksymalnie wypełnić pomieszczenie skutecznie wnikając w każdą szczelinę i zakamarek. O efektywnej dezynfekcji w czasach pandemii opowiada mgr inż. Krzysztof Jakubowski.

EZT: profesjonalizm i satysfakcja

Od 30 lat Zakłady Usługowe EZT w Sosnowcu konsekwentnie realizują cele wyznaczone przez założycieli. Pomimo licznych trudności, wśród których nie bez znaczenia pozostaje trwający w kraju stan pandemii, Prezes Zarządu śmiało patrzy w przyszłość planując kolejne działania przedsiębiorstwa. O początkach Zakładu Usługowego EZT S.A, największych wyzwaniach doby transformacji oraz kolejnych wyzwaniach w rozwijającym się państwie opowiada Prezes Zarządu – Wojciech Haliniak.

Uchrońmy podatek liniowy

W imieniu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców poniżej przedstawiamy Państwu informacje na temat petycji: Uchrońmy podatek liniowy.
“Szanowni Państwo,
opracowany przez rząd nowy program gospodarczy, tzw. Polski Ład, zakłada prawie 50% wzrost obciążeń dla osób rozliczających się podatkiem liniowym z 19% na 28%. Firm korzystających z tej formy opodatkowania jest około 700 tys., gdyż jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla biznesu, jak i dla budżetu państwa (po wprowadzeniu podatku liniowego w 2004 r. dochody budżetu z PIT znacznie wzrosły). Wprowadzenie projektowanych przez rząd […]

KASTELL wychodzi naprzeciw nowym standardom

Utrzymanie higieny w zarówno w naszych domach, jak i w miejscach publicznych stało się w ostatnim czasie priorytetem. W dobie pandemii dbamy o zachowanie bezpiecznego dystansu, dezynfekujemy dłonie i zakładamy maski, szanując bezpieczeństwo drugiego człowieka. Dostosowując się do bieżącej sytuacji firma Kastell opracowała bogatą ofertę produktów do dezynfekcji powierzchni płaskich oraz rąk. Warto zapoznać się z serią płynów, których jakość odpowiada nowym standardom. Zapraszamy do lektury.

Wstępne konsultacje rynkowe w nowym PZP

Nowe Prawo Zamówień Publicznych, to szereg zmian prowadzących do poszerzenia dialogu technicznego. Wiąże się to z wprowadzeniem przez prawodawców wstępnych konsultacji rynkowych, mających na celu umożliwienie zamawiającym określenie swoich potrzeb. W praktyce konsultacje mają wspierać proces przygotowania dokumentów niezbędnych do złożenia zamówienia, zgodnych z aktualnymi standardami rynkowymi. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian, opracowaną przez prawników kancelarii KKLW, na co dzień zajmujących się zamówieniami publicznymi.

Wykładziny obiektowe w dobie pandemii

Zastanawiacie się jakie technologie oraz rodzaj czyszczenia dobrać do wykładziny w siedzibie Waszej firmy? A może jak zadbać o prawidłową dezynfekcję posadzek w czasie pandemii? Trwający od ponad roku stan epidemiologiczny zmienił wiele procedur stosowanych dotychczas w branży czystości. Sytuacja wpłynęła również na poszerzenie oferty wielu firm działających na rynku, które wyspecjalizowały się w procedurach związanych z dezynfekcją. Jacek Szargan – konsultant technologiczny Buzil Polska – podpowiada na jakie kwestie warto zwrócić uwagę dobierając zarówno technologie, jak i rodzaj […]

Grupa robocza PIGC

PIĄTKI NA PIĄTKI! Działalność grupy roboczej do spraw szkoleń

Polska Izba Gospodarcza Czystości zrzesza firmy działające w branży czystości. Nieustanne zmiany zachodzące na rynku wymagają podejmowania działań pozwalających na rozwój w zgodzie z duchem czasów. Mając na uwadze potrzeby otoczenia związane z poszerzaniem wiedzy Polska Izba Gospodarcza Czystości powołała grupę roboczą ds. szkoleń zrzeszającą pracowników firm członkowskich. Cotygodniowe spotkania pozwalają pracować nad nowym podejściem w branży czystości. Chcesz stać się członkiem grupy? Tomasz Łuczak, przedstawiciel firmy Clean Mode, opowiada o kulisach prac zespołu. Zapraszamy do lektury!

Polska Izba Gospodarcza Czystości członkiem Rady Przedsiębiorców

Mamy zaszczyt poinformować, że Polska Izba Gospodarcza Czystości została członkiem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Rada ta jest organem opiniodawczym i doradczym Rzecznika MŚP, zapewniającym stały i bezpośredni kontakt Rzecznika ze środowiskiem przedsiębiorców. W radzie funkcjonują Zespoły Robocze, których aktualna lista znajduje się pod adresem:
https://rzecznikmsp.gov.pl/instytucja-rzecznika/rada-przedsiebiorcow/
Główne cele Rady Przedsiębiorców to wspieranie Rzecznika w działaniach na rzecz obrony praw polskich przedsiębiorców, monitorowanie przedsiębiorców z sektora MŚP, diagnozowanie problemów i reagowanie w przypadkach wymagających interwencji Rzecznika oraz opiniowanie i opracowywanie projektów ustaw, […]

Najnowsze wydanie Forum Czystości

Forum Czystości, to magazyn dla branży profesjonalnego utrzymywania czystości. Czasopismo gromadzi artykuły tematyczne, przybliżające czytelnikom najnowsze trendy panujące w obszarze dbania o przestrzenie biurowe, przemysłowe oraz publiczne. W najnowszym wydaniu przeczytają Państwo publikacje na temat wpływu pandemii na rozwój branży. O szansach, niespodziewanych zagrożeniach i nieuniknionych stratach jakie przyniósł czas lockdownu. Forum czystości dostarcza również wiedzę z zakresu nowych metod dezynfekcji powierzchni wspólnych, najskuteczniejszych środków do utrzymania czystości w standardzie medycznym oraz najnowszych technikach produkcji wykładzin. Zachęcamy do sięgnięcia […]

Walne Zebranie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Czystości

W dniu 22 czerwca 2021 roku w Tuszynie odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.
Podczas zebrania przedstawiono sprawozdania z Działalności Zarządu, Rady Programowej i Komisji Rewizyjnej za poprzedni rok, a także plan działania na najbliższe lata.
Zgromadzenie jednogłośnie przyjęło sprawozdania z minionego okresu i podjęło następujące uchwały:
1. W sprawie przyjęcia porządku obrad Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.
2. W sprawie udzielenia absolutorium Radzie Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.
3. W sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.
4. W […]

Trenerzy Akredytowani II stopnia

Szanowni Państwo,
Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Czystości uchwalił „Regulaminem poszerzania uprawnień Trenera Akredytowanego przez PIGC do Trenera Akredytowanego II stopnia”.
Rozszerzenie tych uprawnień umożliwia osobom, które spełnią wymagania w/w Regulaminu prowadzenie szkoleń „Operator usług utrzymania II stopnia”.
Miło jest nam poinformować, że dotychczas skorzystało z tej możliwości sześć osób:
1. Adam Góra
2. Tomasz Łuczak
3. Michał Paździor
4. Robert Rompalski
5. Hubert Weber
6. Piotr Mruk
Składamy im gratulacje i jednocześnie zachęcamy pozostałe uprawnione osoby do rozszerzenia swoich uprawnień.

Informacja o możliwości pozyskania funduszy na poprawę bezpieczeństwa pracy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach Programu dofinansowania działań skierowanych na utrzymanie zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej posiada środki na poprawę bezpieczeństwa pracy
W ramach Programu dofinansowania jest wybór projektów, które dotyczyć będą następujących kwestii:

poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy
zmniejszenie zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi
zredukowanie niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka

Dofinansowaniu podlegają działania, które mieszczą obszarach technicznych takich jak m.in:

bezpieczeństwo instalacji technicznych, maszyn, urządzeń i miejsc pracy
urządzenia oczyszczające i uzdatniające powietrze, urządzenia mechanicznej wentylacji powietrza
sprzęt i urządzenia służące poprawie […]

Ekologiczne środki czystości – najnowsze trendy

Temat związany z ekologią oraz podejściem zero waste staje się coraz bardziej powszechny. Wiąże się to z rosnącą świadomością oraz troską o przyszłość naszej planety. Zmiany zaczynamy od niewielkich kroków. Na początku segregacja odpadów, ograniczenie zużycia plastiku, by w następnej kolejności swoje zainteresowanie skierować na temat ekologicznych środków czystości. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru detergentów przyjaznych środowisku? Eksperci Polskiej Izby Gospodarczej Czystości tłumaczą znaczenie symboli oraz ekologiczne aspekty poszczególnych środków czystości.
Zapraszamy do lektury

Zaproszenie Walne 2021

Szanowni Państwo,
Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Czystości zaprasza do udziału w Walnym Zgromadzeniu Członków Polskiej Izby Gospodarczej Czystości połączone z częścią integracyjną.
(więcej…)

Webinarium “Pakiet VAT e-commerce. Przygotuj swoją firmę na nowe wyzwania podatkowe”

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium “Pakiet VAT e-commerce. Przygotuj swoją firmę na nowe wyzwania podatkowe” organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą, której jesteśmy członkiem. Bezpłatne webinarium odbędzie się 25.05.2021 o godzinie 11.00.
Informacje o webinarium

Polska Izba Gospodarcza Czystości podpisała porozumienie o współpracy z Polskim Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych

Z przyjemnością informujemy, iż Polska Izba Gospodarcza Czystości podpisała porozumienie o współpracy z Polskim Konsorcjum Izb i Organizacji Gospodarczych, której przedstawicielem jest Warszawska Izba Gospodarcza.
Wspólnie rozpoczynamy cykl: „Poznaj firmy członkowskie naszych Partnerów”. W ramach cyklu będziemy prezentować firmy zrzeszone w PIGC.
Serdecznie zapraszamy do przygotowania krótkiego materiału promocyjnego, w którym przybliżą Państwo swoją działalność. Wzięcie udziału w cyklu jest szansą na zaprezentowaniu Państwa firmy na forum Partnerów PIGC.

Cykl bezpłatnych webinariów dla przedsiębiorców

W maju i czerwcu przy współpracy Polskiej Izby Gospodarczej Czystości z firmą Grant Thornton Frąckowiak sp. z o.o. sp. k. odbędzie się cykl bezpłatnych webinariów dla przedsiębiorców. Podczas 14 webinariów poruszonych zostanie szereg ważnych dla przedsiębiorców tematów z takich dziedzin jak podatki, prawo czy zarządzanie. Swoją wiedzą podzielą się z uczestnikami eksperci Grant Thornton. Serdecznie zapraszamy do udziału.
Szczegółowy harmonogram i zapisy:
MAJ

Webinar: Sposoby zmiany warunków zatrudnienia w czasie pandemii – zwiększenie elastyczności i obniżenie wydatków

Data: wtorek, 18 maja, godz. 10.00-11.30
Informacje […]

Grupa robocza ds. standaryzacji i certyfikacji dostawców

Szanowni Państwo, idąc wzorem efektywności prac Grupy roboczej ds. standaryzacji szkoleń branży profesjonalnego utrzymania czystości Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Czystości powołuje Grupę roboczą ds. standaryzacji i certyfikacji dostawców. Inicjatywa ma na celu promocję rzetelnych podmiotów dostarczających swoje produkty do branży profesjonalnego utrzymania czystości.
Do zadań członków grupy należeć będzie:

opracowanie wzorcowych standardów obsługi klientów przez dostawców
opracowanie regulaminów wyróżnień i nagród branżowych w wyżej wymienionym obszarze

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 maja.
Zgłoszenie do grupy ds. standaryzacji i certyfikacji dostawców przy PIGC będzie wiązało się […]

Bezpłatne webinarium “Dla kogo jest ważna sukcesja?”

Szanowni Państwo, wspólnie z firmą Grant Thornton Frąckowiak sp. z o.o. sp. k. organizujemy bezpłatne webinarium “Dla kogo jest ważna sukcesja?” , które odbędzie się 27 maja  br. o godzinie 12:00.
Dla zainteresowanych udało nam się zorganizować bezpłatne godzinne konsultacje sukcesyjne online.
Poniżej link do programu oraz  zapisów:

Webinar: Dla kogo jest ważna sukcesja? (27 V)

Jak usunąć zabrudzenia spowodowane smarem na podłodze hali produkcyjnej

Przy czyszczeniu hal i innych pomieszczeń produkcyjnych potrzebne są odpowiednia wiedza, dobór sprzętu oraz środków chemicznych. Jest to niezwykle istotne przy szczególnej specyfice zabrudzeń, takiej jak smary, która wymaga różnego rodzaju prewencji. O tym, co w czyszczeniu powierzchni produkcyjnych jest najważniejsze, jakie metody warto rozważyć, jakich maszyn użyć oraz czy skorzystać z usług specjalistycznych firm, przeczytają Państwo w artykule powstałym przy pomocy ekspertów Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.
Jak usunąć zabrudzenia spowodowane smarem na podłodze hali produkcyjnej? | Polski Przemysł – portal […]

Technologiczna rewolucja w branży czystości

Tradycyjne metody dbania o czystość stopniowo ustępują miejsca nowym technologiom – autonomicznym maszynom sprzątającym. Z każdym rokiem, dzięki dynamicznemu rozwojowi gałęzi przemysłu, oferta tych urządzeń dostępnych na polskim rynku znacząco się poszerza. Technologiczna rewolucja w branży czystości stopniowo prowadzi do gruntownych zmian w sposobie dbania o porządek w miejscach publicznych. Maszyny autonomiczne coraz częściej możemy spotkać na lotniskach, dworcach, czy też w szpitalach. Poręczne i łatwe w przechowywaniu urządzenia, które w trakcie pracy nie wymagają obecności operatora, już wkrótce […]

Nie wyrzucaj, odnawiaj!

Właściwa pielęgnacja powierzchni biurowych to nie lada wyzwanie. Na rynku istnieje szeroka gama wykładzin PCV, linoleum czy kauczuku. Niewłaściwy dobór środków może doprowadzić do szybkiego zniszczenia powierzchni użytkowej, co często wiąże się z koniecznością wymiany. Tymczasem zamiast wyrzucać, warto rozejrzeć się za sposobem pozwalającym nadać wykładzinie drugie życie. W odpowiedzi na aktualne trendy ekologiczne i ekonomiczne firma BONA zachęca do renowacji zniszczonych powierzchni za pomocą lakieru koloryzującego. Przekonaj się sam jakie to łatwe.
Zapraszamy do lektury artykułu w Forum Czystości

Negocjacje z gorszej pozycji wyjściowej dla pracowników usług utrzymania czystości

Zapraszamy do udziału w szkoleniu “Negocjacje z gorszej pozycji wyjściowej dla pracowników usług utrzymania czystości”
Cele szkolenia:

Zwiększenie efektywności procesów występujących w organizacji
Podniesienie zawodowej motywacji pracowników
Nabycie umiejętności stosowania w praktyce profesjonalnych metod pracy
Poprawienie współpracy z kontrahentami
Podwyższenie wskaźnika sprzedaży usług
Zbudowanie w świadomości pracowników pozytywnego wizerunku firmy

Adresaci:

Osoby odpowiadające w firmie za negocjacje z kontrahentami
Przedstawiciele handlowi
Managerowie

Korzyści dla uczestników:

Usystematyzowanie wiedzy wykorzystywanej podczas pracy
Udoskonalenie umiejętności pomocnych w osiąganiu lepszych wyników handlowych
Zdobycie praktycznych umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy w zwiększeniu

Korzyści dla firmy

Nabycie umiejętności słuchana
Ćwiczenie umiejętności radzenia sobie z […]

Konsultacje publiczne projektu ustawy o fundacji rodzinnej

Uprzejmie informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji, w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny, został udostępniony projekt ustawy o fundacji rodzinnej (numer w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów: UD172) wraz z uzasadnieniem oraz oceną skutków regulacji do konsultacji publicznych.
Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to II kwartał 2021 r. Zgodnie z projektem ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2022r.
Projekt ustawy znajdą państwo pod poniższym linkiem:
https://legislacja.gov.pl/projekt/12344906/katalog/12774282#12774282

Nowi członkowie Polskiej Izby Gospodarczej Czystości

Polska Izba Gospodarcza Czystości została członkiem Krajowej Izby Gospodarczej

Polska Izba Gospodarcza Czystości została członkiem Krajowej Izby Gospodarczej. KIG jest organizacją samorządu gospodarczego, zrzeszającą w swoich szeregach przedstawicieli różnych branż. Reprezentuje interesy członków przed organami państwowymi, organizacjami krajowymi, a także zagranicznymi. Działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, tworząc przestrzeń do wymiany myśli oraz kształtując zasady etyki akceptowane w stosunkach gospodarczych. Wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą będziemy dbać o rozwój branży czystości.

CLEAN-EXPRESS PC 2020 – doskonały program rozwoju biznesu Firmy Sprzątającej

Zastanawiacie się nad rozwojem swojej firmy? Doskonale trafiliście! Niedawno na rynku pojawiło się oprogramowanie CLEAN-EXPRESS PC 2020, ułatwiające prowadzenie firmy sprzątającej. Program pomaga przygotować kosztorys usługi, ofertę cenową, wspiera proces decyzyjny oraz zarządza kosztami. Wszystko to przekłada się na większość wydajność pracowników oraz wzrost zysków w firmie.
Zapraszamy do lektury artykułu w Forum Czystości

Mądry Polak po szkodzie!

Przysłowia nie zawsze są dla nas źródłem cennych rad. Często traktujemy je z przymrużeniem oka. Działamy pod wpływem chwili, a kiedy przyjdzie nam ponieść konsekwencje czynów, ktoś inny powie moralizatorskim tonem “Mądry Polak po szkodzie!”. Nie obrażajmy się wtedy, wyciągnijmy wnioski na przyszłość. W szczególności jeżeli może mieć to dobry wpływ na nasz biznes. Jak być zapobiegawczym? Najlepiej zainwestować w odpowiednie ubezpieczenie. Jak je wybrać radzą Ludomir Roszyk, Piotr Leśniewski.
Zapraszamy do lektury artykułu w Forum Czystości
 

Prawo zamówień Publicznych-440x230

Zestawienie najważniejszych zmian związanych z nowelizacją PZP

Kancelaria KKLW Wierzbicki i Wspólnicy, partner Polskiej Izby Głównej Czystości, opracowała tabelę ukazującą wykaz zmian zawartych w nowelizacji Ustawy dotyczącej Prawa Zamówień Publicznych z 1 stycznia 2021 r. Bardzo dziękujemy Kancelarii za świetnie przygotowaną pigułkę wiedzy i zachęcamy do zapoznania się z materiałami.
Zestawienie najważniejszych zmian związanych z nowelizacją PZP

Ochrona środowiska – zmiany przepisów prawa

W ostatnim czasie kwestie ochrony środowiska stały się priorytetem rządzących. Niepokojące zmiany klimatyczne prowadzą do nieustannych prac nad kwestiami prawnymi. Tematem przewodnim 2019 i 2020 roku były kwestie odpadów. Starano się dostosować zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami do obowiązujących przepisów prawa. Dodatkowo uruchomiono kolejne moduły Baz Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami. Stworzenie bazy ma na celu przeciwdziałanie nieprawidłowościom w sektorze gospodarowania odpadami. Jakie zmiany przyniesie wprowadzenie DBO? Temat szeroko omawia Michał Gawroński.
Zapraszamy do lektury artykułu […]

Czas na szkolenia online, czyli edukacja pracownika w XXI wieku

Branża sprzątająca mylnie postrzegana jest jako przestrzeń dająca możliwość zarobku, bez konieczności posiadania odpowiednich kwalifikacji. Sprzątając dorabiamy sobie do wypłaty, możemy utrzymać się na studiach, a w czasach licealnych zarobić na wymarzone wakacje. Prężnie rozwijająca się branża, szeroka gama środków czyszczących oraz nowe technologie wymagają jednak kompetencji co najmniej na poziomie podstawowym. Pojawia się pytanie “Jak efektywnie szkolić, nie ponosząc kosztów delegacji?”. Naprzeciw wszelkim rozterkom wychodzą nowe technologie, dające możliwość przeprowadzenia szkolenia online! Przekonajcie się sami jakie to proste. […]

Odśnieżanie budynków – eksperci PIGC przypominają o normach

Śnieg nie każdemu może kojarzyć się z beztroskim zimowym szaleństwem. Specjaliści, na co dzień zajmujący się odśnieżaniem budynków wielkopowierzchniowych, a w szczególności ich dachów, biorą na swoje barki ogromną odpowiedzialność. W trakcie pracy muszą wziąć pod uwagę wiele czynników: rodzaj zalegającego śniegu, kształt dachu oraz bliskość sąsiadujących budynków. Istotną rolę odgrywa także obowiązujące normy prawne. I choć często nie zastanawiamy się nad kwestiami, które nas nie dotyczą, warto być świadomym zasad dotyczących odśnieżania budynków. Więcej szczegółowych informacji możecie znaleźć […]

Poznaj firmy członkowskie PIGC – Czysty Efekt

Czysty Efekt to firma specjalizująca się w utrzymaniu czystości w obiektach dla przemysłu lekkiego, ciężkiego oraz spożywczego. Przedsiębiorstwo świadczy serwis sprzątający biur i biurowców, ponadto w ofercie posiada również specjalistyczne usługi, takie jak prace wysokościowe, mycie ciśnieniowe czy doczyszczanie hal przemysłowych. Firma działa z poszanowaniem środowiska – świadcząc usługi racjonalnie wykorzystuje wodę i energię, segreguje śmieci oraz bezpiecznych i przyjaznych środowisku produktów. Zaletami współpracy z Czystym Efektem są zaufani i zmotywowani pracownicy, bezproblemowy i bezpośredni kontakt z koordynatorem projektu […]

Czysty zysk dla pracodawcy i pracownika!

Pandemia zmusiła nas do zmiany wielu nawyków i wprowadziła chaos do naszego życia. Pamiętajmy jednak – nic nie trwa wiecznie! Po każdym załamaniu następuje wzrost. Być może za kilka miesięcy pandemia minie, a my obudzimy się w nieco innej rzeczywistości. Warto przygotować się na ten moment już dziś! Rozejrzyjmy się dookoła, zastanówmy się jakie zmiany w codziennym funkcjonowaniu wywołała pandemia i jakie kwalifikacje mogą być przydatne w przyszłości. Z pewnością odpowiedź na te pytania pomoże nam odnaleźć Zintegrowany System […]

Turystyka w panującym reżimie sanitarnym

Pandemia sparaliżowała funkcjonowanie gospodarki. Zamknięte punkty gastronomiczne, kina, teatry, odwołane podróże, a w końcu całkowity zakaz poruszania się. Decyzja ta wywołała pustki w pensjonatach i hotelach. Co prawda stopniowe odmrażanie gospodarki pozwoliło przyjmować gości hotelowych. Wiązała się z tym jednak konieczność spełnienia szeregu restrykcji sanitarnych. Jak informują eksperci branży czystości – wpłynęło to na większe zainteresowanie nowymi technologiami oraz automatyzacją sprzętu służącego do sprzątania. Przekonajcie się sami jakie technologie najlepiej spełniają się w dobie koronawirusa.
Zapraszamy do lektury artykułu w […]

Czyszczenie dywanów – co powinien wiedzieć każdy

Dywany wydawać się mogą ciekawym elementem wkomponowanym w wystrój naszego domu. Lubimy je, ponieważ dodają ekstrawagancji wnętrzu, a przy tym pomagają utrzymać porządek. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad ich pielęgnacją. Błędnie myślimy, że wystarczy cotygodniowe odkurzanie, by pozbyć się nagromadzonego brudu. Nic bardziej mylnego! Jeżeli chcesz utrzymać w swoje dywany w czystości, dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy świadczącej tego typu usługi. Zapraszamy do lektury artykułu.

Jak dbać o przestrzeń wspólną?

Żyjąc w społeczeństwie każdego dnia dzielimy przestrzeń wspólną z mieszkańcami miasta. Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się choć raz złościć na samorząd za stan ulic, rozbite szkło i niedopałki porozrzucane w parkach czy śmieci na placach zabaw. Wiąże się to przede wszystkim z niewiedzą obywateli. Nie jesteśmy świadomi, kto odpowiada za czystość na osiedlu, na drogach publicznych, przystankach, placach zabaw i w wielu innych miejscach użytku publicznego. Eksperci Polskiej Izby Gospodarczej Czystości opowiadają na każdą wątpliwość. Zapraszamy do […]

Autonomiczne maszyny czyszczące – nowy trend czy chwilowa ciekawostka?

Producenci sprzętu czyszczącego nieustannie pracują nad rozwojem automatycznych maszyn sprzątających. Ich celem jest stworzenie urządzenia ograniczającego udział człowieka w pracach porządkowych. Ogromny wpływ na rozwój technologii ma obecna sytuacja. Wybuch pandemii pokazał, że profesjonalne sprzątanie nie zawsze jest bezpieczne dla osób wykonujących tę pracę. Wszelkie wątpliwości pozwala rozwiać maszyna szorująco-zbierająca Nilfisk SC50, która stopniowo wkracza na polski rynek!
Zapraszamy do lektury artykułu w Forum Czystości

Apel o uchylenie związanych z pandemią COVID-19 restrykcji nałożonych na polskie hotelarstwo

Polska Izba Gospodarcza Czystości w porozumieniu z Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego  i Związkiem Pracodawców Przemysłu Pralniczego złożyła do premiera Mateusza Morawieckiego pismo z apelem o uchylenie związanych z pandemią COVID-19 restrykcji nałożonych na polskie hotelarstwo. Utrzymujące się ograniczenia w funkcjonowaniu hoteli powodują ogromne straty dla przedsiębiorstw branży HoReCa oraz całego sektora czystości, który zapewnia zaplecze higieniczno-sanitarne w tego typu obiektach. Poniżej treść:
Szanowny Panie Premierze,
zwracamy się z prośbą o jak najszybszą interwencję w zakresie otwarcia hoteli i funkcjonujących w ich […]

Czyszczenie schodów i chodników ruchomych – przegląd skutecznych rozwiązań

Wynalazki zdecydowanie ułatwiają nam życie. Pozwalają zaoszczędzić czas, usprawniają przemieszczanie się, ale wymagają również fachowej pielęgnacji. Schody oraz chodniki ruchome zainstalowane w miejscach publicznych każdego dnia pozwalają bez większego wysiłku pokonać niewielkie różnice wysokości. Niestety przedostający się z zewnątrz brud, sól wnoszona w okresie zimowym, a także różnego rodzaju płyny przypadkowo rozlewane przez użytkowników, mogą spowodować trwałe uszkodzenia powierzchni. Z tego względu niezwykle ważna jest regularna pielęgnacja schodów i chodników ruchomych, a także poszerzanie swojej wiedzy na temat skutecznych […]

Ekspert PIGC

Ekspert branżowy Polskiej Izby Gospodarczej Czystości

Szanowni Państwo,
W dniu 21 stycznia 2021 roku Zarząd PIGC uchwalił regulamin nadawania tytułu Eksperta branżowego Polskiej Izby Gospodarczej Czystości opracowany przez powołaną w październiku ubiegłego roku Grupę roboczą ds. standaryzacji szkoleń  branży profesjonalnego utrzymania  czystości.
Po nadaniu, tytułem „Eksperta branżowego Polskiej Izby Gospodarczej Czystości” będzie można się posługiwać umieszczając między innymi taką informację na wydawanych przez siebie zaświadczeniach  / certyfikatach szkoleniowych.
Serdecznie zachęcamy członków Izby do składania wniosków o przyznanie statusu „Eksperta branżowego”. W tym celu należy zgłosić się do biura […]

Znaczenie prawidłowej identyfikacji wykładzin i innych rodzajów podłóg

Znaczenie prawidłowej identyfikacji wykładzin i innych rodzajów podłóg

W większości obiektów wykorzystywanych jako przestrzenie biurowe odnaleźć możemy szeroką gamę nawierzchni oraz wykładzin. Z pewnością nie ułatwia to pracy firmom dbającym o czystość, których zadaniem jest umiejętne określenie z jakim materiałem mają do czynienia. Pamiętajmy, że na rynku znajduje się ponad 200 różnych rodzajów nawierzchni i wykładzin. Każda z nich wymaga indywidualnego podejścia oraz pielęgnacji. Jest to niezwykle ważny etap przygotowawczy, pozwalający dobrać chemię, sprzęt oraz technologie czyszczenia. Dbałość o pozornie nieistotne szczegóły może zapewnić podłogom piękny wygląd […]

Fresh Office - członek PIGC

Nowy członek PIGC – Fresh Office Poland Sp. z o.o

Miło nam poinformować, że do Polskiej Izby Gospodarczej Czystości dołączył nowy członek – jest nim  firma Fresh Office Poland Sp. z o.o, oferująca profesjonalny serwis sprzątający. Fresh Office Poland funkcjonuje na rynku polskim od 2017 r. i działa na terenie pięciu miast obszaru GOP – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Katowicach. Obecnie firma obsługuje ponad 160 klientów abonamentowych. Sieć wykwalifikowanych i przeszkolonych pracowników Fresh Office Poland pozwala świadczyć wysokiej jakości usługi w różnych obiektach – firma zajmuje się […]

Wynajem odzieży roboczej

Wynajem odzieży roboczej

Szukając sposobów na walkę z pandemią do głowy przychodzą przeróżne pomysły. Przedsiębiorcy prześcigają się w opracowywaniu nowych rozwiązań, które mogą pomóc firmie w trudnych czasach. Podstawowy warunek to szczególną dbałość o przestrzeganie zasad higieny. Idąc tym tropem myślenia pojawił się pomysł założenia firmy wynajmującej ubrania robocze. Jesteście zaskoczeni? Z pewnością zastanawiacie się, czym zajmuje się firma świadcząca tego typu usługi. Anna Wagner przybliża liczne zalety pomysłu.
 
https://tiny.pl/r5c14

Powrót do podstaw, czyli… korzyści z pandemii

W większości obiektów wykorzystywanych jako przestrzenie biurowe odnaleźć możemy szeroką gamę nawierzchni oraz wykładzin. Z pewnością nie ułatwia to pracy firmom dbającym o czystość, których zadaniem jest umiejętne określenie z jakim materiałem mają do czynienia. Pamiętajmy, że na rynku znajduje się ponad 200 różnych rodzajów nawierzchni i wykładzin. Każda z nich wymaga indywidualnego podejścia oraz pielęgnacji. Jest to niezwykle ważny etap przygotowawczy, pozwalający dobrać chemię, sprzęt oraz technologie czyszczenia. Dbałość o pozornie nieistotne szczegóły może zapewnić podłogom piękny wygląd […]

Covid 19

Czy COVID-19 zweryfikował podejście do cyfrowej transformacji branży czystości?

Wybuch pandemii to czas próby dla wielu branż. Dla jednych przedsiębiorców ciężar obostrzeń najczęściej oznacza  głęboki kryzys, a nawet bankructwo. Dla innych wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekujące oraz maseczki ochronne zapewnił nieosiągalne dotychczas zyski. Bez względu na to jaką branżę reprezentujemy, nieustanna dbałość o rozwój oraz wdrażanie tzw. transformacji cyfrowej (ang. digital transformation) pozwoliły na szybszą reakcję względem dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Pojawia się jednak pytanie czy przedsiębiorcy wyciągną wnioski, by uniknąć kryzysu w przyszłości?
Czytaj cały artykuł w Forum […]

InsterBud Polska - członek PIGC

Witamy wśród członków PIGC InsterBud Polska

Miło nam poinformować, że do Polskiej Izby Gospodarczej Czystości dołączył nowy członek – jest nim firma InsterBud Polska, zajmująca się m.in. specjalistycznym sprzątaniem przemysłowym, w tym czyszczeniem za pomocą suchego lodu oraz profesjonalną dezynfekcją pomieszczeń za pomocą systemu EGP.
 
InsterBud Polska jest firmą rodzinną założoną w 1996 roku przez Przemysława Jałocha jako przedsiębiorstwo remonotowo-budowlane. Na przestrzeni lat InsterBud znacznie rozszerzył swój zakres działalności i obecnie świadczy usługi budowlane, elektryczne i hydrauliczne, a także zajmuje się specjalistycznym sprzątaniem przemysłowym,  w tym czyszczeniem […]

Lakierowanie przedłuża życie podłóg

Lakierowanie przedłuża życie podłóg

Jak dbać o wykładziny, by przez wiele lat cieszyły nasze oko? W przestrzeniach codziennego użytku podłogi wymagają szczególnje uwagi i pielęgnacji. Nieustannie wnoszony z zewnątrz brud przyśpiesza zużycie wykładziny PCV, LVT, linoleum czy też kauczuku. Firma Bona podpowiada jak temu zaradzić. Okazuje się, że powszechnie stosowane polimerowe powłoki są niewystarczającą barierą ochronną. Warto pomyśleć o specjalistycznym lakierze, zapewniającym trwałą i elastyczną warstwę, zapewniającą wykładzinom dłuższe życie!
Czytaj cały artykuł w Forum Czystości

Osiem zasad utrzymania higieny w hotelach

Dyscyplina w cieniu pandemii

Osiem zasad utrzymania higieny w hotelach
Wraz z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego na świecie zapanował chaos. Z dnia na dzień dotychczasowe zasady straciły na znaczeniu. Zaplanowane podróże niespodziewanie zostały odwołane, a nieograniczony świat skurczył się do rozmiarów najbliższej okolicy. Miesiące mijają, a pandemia nadal trwa. Jedyną drogą powrotu do “normalności” jest dyscyplina oraz budowanie uniwersalnych zasad, dających możliwość dostosowania się elastycznie do bieżących obostrzeń. Bez wątpienia stawia to przed branżą hotelarską nie lada wyzwanie. Jakub Klewaniec radzi jak przetrwać trudny czas […]

Zmiany kart charakterystyki

Nowe regulacje związane z kartą charakterystyki

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej 2020/878 z dnia 18 czerwca 2020 r. wraz z dniem 1 stycznia 2021 wchodzą w życie nowe regulacje związane z kartą charakterystyki. Według nowych przepisów na karcie charakterystyki będzie trzeba uwzględnić stężenia graniczne, charakterystykę nanopostaci cząstek oraz zawrzeć informacje na temat bezpieczeństwa substancji, między innymi jej wpływu na funkcjonowanie układu hormonalnego (zgodnie z kryteriami określonymi w rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) 2017/2100 lub w rozporządzeniu Komisji (UE) 2018/605).
Obowiązujący dotychczas format karty, nieuwzględniający […]

Forum Czystości grudzień 2020

Nowy numer magazynu „Forum Czystości”

Forum Czystości grudzień 2020
Z radością informujemy, że dostępny jest już nowy numer magazynu „Forum Czystości”. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami autorstwa naszych specjalistów. W tym wydaniu znajdą Państwo między innymi materiały dotyczące nowych technologii w obszarze czystości oraz cenne wskazówki dla firm z branży hotelarskiej. Polecamy Państwa lekturze również tematy związane z sektorem czystości w kontekście – miejmy nadzieję, wygasającej już – pandemii.  Najnowsze wydanie jest dostępne na stronie forum-czystosci.com.

Higiena w sklepach stacjonarnych

Higiena w sklepach stacjonarnych zadecyduje o ich przetrwaniu

Czas pandemi Covid-19 wymusił na nas zmiany wielu nawyków, m.in. dbałość o higienę otoczenia, dezynfekcję i częste mycie rąk oraz zakupionych produktów. Wszystko to świadczy o podwyższonej trosce o własne bezpieczeństwo. Wielu konsumentów obawiając się o zdrowie decyduje się na zakupy spożywcze w sklepach internetowych z dostawą do domu. Według ekspertów już co piąty klient wybrał takie rozwiązanie. Pojawia się pytanie: co zatem powinni zrobić właściciele i management sklepów tradycyjnych, by zatrzymać u siebie klientów? Próbę znalezienia odpowiedzi podjęła […]

Odzież robocza

Odzież robocza – jak wybrać odpowiednią?

Podczas ostatnich miesięcy, podczas których cały świat mierzy się z pandemią COVID-19, zaobserwować można wzrost znaczenia odzieży ochronnej. Przyłbica, maska, czy rękawice stały się nieodłącznym elementem pracowników wielu branż. Polska Izba Gospodarczy czystości zwraca  uwagę, iż odzież ochronna, choć nie mniej ważna, nie jest tożsama z odzieżą roboczą. Mianem tej drugiej określamy, ogólnie ujmując, ubrania, które pracownicy mają na sobie podczas wykonywania obowiązków służbowych i co istotne – muszą być one przystosowane do charakteru zajęcia. Chociaż określenie to jest […]

Obowiązek zasłaniania nosa w pracy

Obowiązek zasłaniania nosa i ust w pracy

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 listopada br. od 28 listopada do 27 grudnia na obywateli został nałożony obowiązek zasłaniania nosa i ust przez cały okres przebywania w miejscu pracy, gdy tylko w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba. Ponadto podtrzymany jest nakaz obowiązkowej, wynoszącej minimum 1,5m odległości między biurkami pracowników.
Treść artykułu:
25.1. Do dnia 27 grudnia 2020r. nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, […]

Fair Play Plus - urządzenia i środki czystości

Poznaj firmy członkowskiej PIGC – Fair Play Plus

Fair Play Plus to firma będąca liderem na rynku dystrybucji urządzeń oraz środków czystości. Zapewnia kompleksowe zaopatrzenie firm sprzątających, zakładów produkcyjnych, usługowych, a także m.in. myjni, restauracji, czy hoteli. Oferta firmy zawiera profesjonalną chemię zarówno do mycia ręcznego, jak i maszynowego, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, chemię gospodarczą, samochodową, dozowniki oraz szeroką gamę artykułów higienicznych. Fair Play Plus jest także wyłącznym dystrybutorem maszyn sprzątających Ghibli & Wirbel, do których należą m.in. odkurzacze, szorowarki, zmywarki do podłóg i polerki. […]

Systematyzacja kluczem do rozwoju branży

Materiał ekspercki PIGC dla HR Business Partner
Branża profesjonalnego utrzymania czystości to sektor gospodarki, który dynamicznie się rozwija. Należą do niej nie tylko firmy sprzątające, ale również producenci chemii, sprzętu i maszyn oraz zaplecze transportowe, HR, biurowe oraz R&D. W Polsce sektor ten zatrudnia już ok. 700 tyś. osób, a wartość rynku to ok. 17 mld zł. Każda z grup branży ma inne potrzeby, wymagania i uwarunkowania. Tym bardziej cenne stają się działania mające na celu systematyzację w sektorze. Zachęcamy […]

Polacy w czołówce narodów dbających o czystość

Polacy w czołówce narodów dbających o czystość

Komentarz ekspertów PIGC do badania firmy Kärcher
„Czystość to bezpieczeństwo” – ten komunikat stanowi nieodłączny element naszej pandemicznej codzienności. Polacy poświęcają na sprzątanie średnio 3 godziny i 45 minut tygodniowo, co umiejscawia ich w światowej czołówce narodów dbających o porządek. Co ciekawe, w statystykach przodują ludzie młodzi. Skoro zatem na utrzymywanie czystości poświęcamy tak istotną część naszego czasu, warto przyjrzeć się, w jaki sposób lubimy sprzątać, kogo angażujemy w tę czynność i z jakich narzędzi korzystamy. Zachęcamy do zapoznania się […]

Domtom

Poznaj firmy członkowskie PIGC – DOMTOM

DOMTOM to firma z 15-letnim stażem, która zajmuje się sprzedażą profesjonalnych środków czystości oraz artykułów higienicznych. Firma stawia na najwyższą jakość produktów oraz na doświadczonych pracowników. Istotnym elementem w obsłudze Klienta przez firmę DOMTOM jest dopilnowanie, aby każda kwestia dotycząca współpracy była zrealizowana na najwyższym poziomie, a produkty zawsze dostarczane są własnym transportem. Dla obiektów, do których dostarczane są środki, DOMTOM przygotowuje indywidualną dokumentację higieniczną, spełniającą wymogi systemów jakości. Od roku 2018 na rynek wprowadzone zostały firmowe linie produktów […]

Czyszczenie i zabezpieczanie elewacji budynków

Czyszczenie i zabezpieczanie elewacji budynków

Czyszczenie i zabezpieczanie elewacji budynków
Graffiti – wyzwanie dla osób zarządzających budynkami
Materiał ekspercki przygotowany przez specjalistów Polskiej Izby Gospodarczej Czystości dla czasopisma Zamówienia Publiczne. Doradca wskazuje na zjawiska, z jakimi do czynienia mają administratorzy oraz zarządzający budynkami. Do ich obowiązków należy dbanie o elewację budynków, tak aby pozostała czysta. Co robić, gdy dochodzi do aktów wandalizmu, na skutek których elewacje budynków zostają zniszczone oraz zabrudzone? W artykule eksperci radzą, jak czyścić obiekty oraz jak je zabezpieczać. W obecnym czasie licznych […]

Jak prać elementy wystroju domu

Jak prać elementy wystroju domu? Wskazówki ekspertów

Tekstylne elementy wnętrz często stanowią dla nas nie lada wyzwanie w walce o porządek w domu – warto więc poświęcić im trochę uwagi. W jaki sposób powinniśmy prać i suszyć poduszki, firany, koce i inne przedmioty wnętrzarskie, aby nie traciły swojej formy? Jak dopasować parametry pralki do obiektu, który chcemy wyczyścić i jakich detergentów użyć? Z pomocą przychodzą eksperci Polskiej Izby Gospodarczej Czystości. Zachęcamy do zapoznania się z cennymi wskazówkami specjalistów.
 
 

Polskie Agencje Ochrony członek PIGC

Poznaj firmy członkowskie PIGC – Polskie Agencje Ochrony

Polskie Agencje Ochrony to firma oferująca pełen wachlarz usług utrzymania czystości obiektów, która szczególny nacisk kładzie na podnoszenie kwalifikacji zawodowych zarówno pracowników ochrony, jak i kadry zarządzającej. Pracownicy Polskich Agencji Ochrony biorą udział w regularnych, specjalistycznych szkoleniach. Za sukces firmy uważane jest indywidualne podejście do każdego Kontrahenta.  Zobacz więcej na stronie www.pao.com.pl

pl_PLPolski