O nas

Polska Izba Gospodarcza Czystości

Usługi związane z utrzymywaniem czystości to obecnie bardzo rozwijająca się część gospodarki. Wiąże się z zaawansowaną technologią i specjalistycznym sprzętem. Szczególnie dziś, przy ogromnych nakładach inwestycyjnych przez firmy deweloperskie, utrzymanie standardu i jakości oddawanych do użytku nieruchomości oraz zabezpieczania ich przed rozprzestrzenianiem się wirusów wymaga wysoko zaawansowanych technologicznie firm z branży utrzymania czystości i higieny.

PIGC wspiera rozwój firm należących do naszej organizacji.
Prowadzimy szereg inicjatyw, szkoleń, branżowych spotkań, współpracujemy z firmami zarządzającymi nieruchomościami i ich właścicielami w celu wypracowania najskuteczniejszych metod spełniających oczekiwania klientów naszych członków.
Organizujemy szkolenia dla pracowników sektora utrzymania czystości każdego szczebla.

Przyznajemy Certyfikaty jakości – „Gwarant Czystości i Higieny” oraz „Gwarant Jakości”, które wyróżniają firmy na tle konkurencji.
Nagradzamy najlepsze firmy i najlepszych menadżerów.
Organizujemy branżowe Targi, na które zapraszamy naszych potencjalnych klientów – fundusze inwestycyjne, zarządców i właścicieli nieruchomości.

Współpracujemy z organizacjami przedsiębiorców – Konfederacją Lewiatan, Federacją Przedsiębiorców Polskich i innymi celem wypracowywania wspólnych opinii i inicjatyw mających wpływ na zmianę przepisów prawnych wspierających przedsiębiorców branży utrzymania czystości.
Wydajemy czasopismo – Forum Czystości, którego celem jest popularyzowanie i promowanie nowości technologicznych z branży czystości, a także publikujemy aktualne kwestie dot. zmian prawnych. (Członkowie PIGC otrzymują zniżki na reklamy)
Współpracujemy z największą branżową organizacją na świecie – ISSA – The Worldwide Cleaning Industry Association (ISSA) oraz Amsterdam RAI, wspólnie organizujemy targi ISSA Interclean Central & Eastern Europe – nasi członkowie otrzymują zniżkę na powierzchnię targową.

Zapewniamy pomoc prawną naszym członkom, reprezentujemy ich interesy gospodarcze wobec organów państwowych i samorządowych również przed Krajową Izbą Odwoławczą w zakresie zamówień publicznych.

pl_PLPolski