Webinarium – Podsumowanie roku 2023 w upadłości i restrukturyzacji

Webinary

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne webinarium partnera Polskiej Izby Gospodarczej Czystości KKLW Wierzbicki i Wspólnicy Sp. k., które odbędzie się już 13 listopada 2023 roku o godzinie 10:00 – 11:30.

Wydarzenie poświęcone będzie podsumowaniu roku 2023 w upadłości i restrukturyzacji.

Przygotowane szkolenie zostanie poprowadzone przez doradcę restrukturyzacyjnego Przemysława Wierzbickiego posiadającego wieloletnie i bogate doświadczenie w sprawach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Prelegent jest autorem wielu publikacji branżowych oraz prowadził liczne szkolenia w tym zakresie. Ponadto, jest członkiem INSOL Europe, międzynarodowej organizacji zajmującej się kwestiami upadłościowymi i restrukturyzacyjnymi.

Zapisu na webinarium można dokonać pod linkiem:

https://kklw.clickmeeting.com/podsumowanie-roku-2023-w-upadlosci-i-restrukturyzacji/register

Webinarium skierowane jest do właścicieli firm, prawników wewnętrznych i osób zajmujących się w firmach zarządzaniem kontraktami lub rozliczeniami (windykacją).

Dlaczego warto skorzystać z udziału w szkoleniu?

W trakcie webinarium omówimy praktyczne aspekty upadłości i restrukturyzacji kontrahenta. Wskażemy jaki wpływ ma upadłość i restrukturyzacja na obowiązywanie zawartych już umów, ustanowione zabezpieczenia, poddanie się egzekucji na mocy aktu notarialnego oraz przeanalizujemy kwestie związane z PZU.

Plan webinarium

Intencją naszego webinarium jest przedstawienie:

  • jak i gdzie sprawdzić czy nasz kontrahent nie jest w trakcie upadłości lub restrukturyzacji?
  • jakie są skutki ogłoszenia upadłości i otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego dla zawartych umów?
  • jaki jest status ustanowionych najpopularniejszych zabezpieczeń po ogłoszeniu upadłości i otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego?
  • jak firma może się zabezpieczyć na wypadek ogłoszenia upadłości lub otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego kontrahenta?
  • jakie są możliwości dochodzenia wierzytelności wobec kontrahenta, w stosunku, do którego ogłoszono upadłość lub otwarto postępowanie restrukturyzacyjne? Co należy zrobić, żeby nie przekreślić możliwości dochodzenia takich wierzytelności?
  • przykłady z praktyki ilustrujące powyższe zagadnienia,
  • PZU słuszny trend (wady i zalety) – możliwości wszczęcia i prowadzenia egzekucji, postępowania zabezpieczającego oraz wypowiadania umów w związku ze spisem umów kluczowych.

Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do pozyskania wartościowych informacji oraz nawiązania dialogu z profesjonalistami w dziedzinie prawa. Uczestnicy będą mieli także okazję do zadawania pytań prelegentowi.

Zapraszamy do udziału i wspólnej dyskusji na temat kluczowych kwestii związanych z upadłością i restrukturyzacją.

Tagi :

Udostępnij :

Ostatnie aktualności

Masz pytanie?

Wybierz dogodną formę kontaktu i zadaj nam nurtujące Cię pytanie. Jak najszybciej postaramy się udzielić fachowej odpowiedzi.