Rozmowa z Prezesem EZT Wojciechem Haliniakiem

Aktualności

Zakłady Usługowe EZT w Sosnowcu obchodziły niedawno 30-lecie swojej działalności. W Forum Czystości zmieściliśmy rozmowę z Prezesem Zarządu, Wojciechem Haliniakiem, o historii firmy, początkach, trudnościach, oraz działalności w czasach pandemii.

Historia EZT rozpoczęła się już kilka lat przed oficjalnym założeniem firmy. Prezes opowiadał, że podczas studiów pracował na kolei, co zainspirowało go do dalszej pracy w branży. W okresie przemian ustrojowych w Polsce, gdy rynek usług się uwolnił, firma zaczęła oferować swoje usługi i zmieniła nazwę na Zakłady Usługowe EZT, skupiając się na czyszczeniu elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Na początku firmy istniały trudności, takie jak hiperinflacja czy brak doświadczenia w zarządzaniu. Jednak firma stopniowo się rozwijała, próbując różne obszary działalności. Były to lata pełne niepewności i prób, ale również okres dynamicznego wzrostu.

Prezes podkreśla, że kluczem do trwałego sukcesu jest rozsądne, zgodne z prawem i etycznymi wartościami działanie, uczciwość wobec pracowników, klientów i partnerów biznesowych. Powinno się dążyć do realizacji długoterminowych celów i być gotowym do przystosowania się do zmieniającego się otoczenia rynkowego.

Czytaj cały wywiad w Forum Czystości

Tagi :

Udostępnij :

Ostatnie aktualności

Masz pytanie?

Wybierz dogodną formę kontaktu i zadaj nam nurtujące Cię pytanie. Jak najszybciej postaramy się udzielić fachowej odpowiedzi.