Precyzyjne określanie rodzaju powierzchni i prawidłowy dobór środków czyszczących

Aktualności

Umiejętność precyzyjnego określenia rodzaju powierzchni odgrywa kluczową rolę w prawidłowym doborze środków i urządzeń do jej czyszczenia. W większości obiektów spotykamy ponad 6 różnych rodzajów nawierzchni, a na rynku istnieje ponad 200 różnych rodzajów nawierzchni i wykładzin, a każda wymaga dedykowanego sposobu czyszczenia. Do tego dochodzi częsty problem braku dostępności dokumentacji lub konieczności poświęcenia dużo czasu na jej uzyskanie, co sprawia, że często konieczne jest samodzielne określenie rodzaju powierzchni. Jednak samo rozpoznanie to tylko połowa sukcesu, ponieważ nie gwarantuje ono właściwej decyzji dotyczącej metod i środków czyszczenia.

Zachęcamy do lektury artykułu Heinza Neugebauera w Forum Czystości, który skupia się na pytaniu, jak podejść do prawidłowego doboru metod i środków czyszczenia, biorąc pod uwagę rodzaj powierzchni i jej charakterystyczne cechy. Ostrzega również przed konsekwencjami nieprawidłowego doboru, które może prowadzić do uszkodzeń czyszczonego materiału i konieczności kosztownej wymiany wykładziny.

Obraz autorstwa Freepik

 

 

Tagi :

Udostępnij :

Ostatnie aktualności

Masz pytanie?

Wybierz dogodną formę kontaktu i zadaj nam nurtujące Cię pytanie. Jak najszybciej postaramy się udzielić fachowej odpowiedzi.