EDUKACJA

Eksperci branżowi Polskiej Izby Gospodarczej Czystości

Adam Góra 

Menedżer technologii utrzymania czystości w firmie VOIGT, związany z nią od 1994 roku. Posiada wieloletnie praktyczne doświadczenie w branży profesjonalnego utrzymania czystości. Trener akredytowany przez PIGC I i II stopnia. Aktywny uczestnik prac na rzecz PIGC. Autor wielu artykułów branżowych, organizator i uczestnik szkoleń o tematyce cleaningowej. Wykładowca na uczelniach i w szkołach hotelarskich. Posiada szeroką wiedzę ekspercką, w szczególności dotyczącą:

 • środków chemicznych; ich właściwości fizyko-chemicznych, doboru i zastosowania w różnych obszarach rynku,
 • materiałoznawstwa,
 • technologii utrzymania czystości obiektów o różnym przeznaczeniu,
 • czystości i higieny obszaru HoReCa.

Marcin Kędziora 

Współzałożyciel oraz dyrektor handlowy w firmie Bravos. Praktyk, technolog i pasjonata. Od 20 lat jest ekspertem w branży profesjonalnego utrzymania czystości w zakresie mycia powierzchni szklanych, usuwania zabrudzeń na wysokości i czyszczenie posadzek. Jest prekursorem innowacyjnych technologii czyszczących. Jako pierwszy w Polsce wprowadził systemy do mycia okien wodą demineralizowaną i urządzenia orbitalne na światowym poziomie. Przez wiele lat przeszkolił setki osób dążących do zostania profesjonalistami w dziedzinie czystości.  Posiada szeroką wiedzę ekspercką, w szczególności dotyczącą:

 • bezpiecznego czyszczenia,
 • wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla firm optymalizujących procesy czyszczenia.

Oskar Kusik 

Absolwent Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Technolog w firmie Bona. Posiada doświadczenie w branży podłóg drewnianych i elastycznych. Autor wielu artykułów branżowych, a także organizator i uczestnik szkoleń o tematyce renowacji, konserwacji oraz pielęgnacji podłóg. Ekspert w doborze technologii oraz urządzeń w zakresie renowacji, konserwacji oraz pielęgnacji podłóg. Posiada szeroką wiedzę ekspercką, w szczególności dotyczącą:

 • podłóg drewnianych – renowacja, pielęgnacja i konserwacja,
 • podłóg elastycznych – renowacja, pielęgnacja i konserwacja,
 • optymalnego doboru narzędzi do odpowiednich prac,
 • środków chemicznych, doboru i zastosowania w zależności od rodzaju podłogi.

Jacek Szargan

W branży od 2001 roku, w Buzil Polska od 2009. Od 2014 Application & Service Engineer  w regionie Polska oraz Europa wschodnia. Autor oraz uczestnik wielu artykułów branżowych ale przede wszystkim projektów szkoleniowych w zakresie poznawania technologii oraz materiałoznawstwa. Specjalista w zakresie doboru chemii, bezpiecznego zastosowania, ekonomii i ekologicznego użycia. W doskonaleniu tych wszystkich procesów wzoruje się na standardach wypracowanych przez zawodowe szkoły i instytucje w Europie zachodniej. Posiada szeroką wiedzę ekspercką, w szczególności w zakresie:

 • doboru chemii profesjonalnej dla różnych obszarów oraz materiałów stosowanych w dawnym i nowoczesnym budownictwie,
 • materiałoznawstwa: wykładzin elastycznych, tekstylnych, kamienia sztucznego, naturalnego, ceramiki, metali, tworzyw sztucznych,
 • zabezpieczeń i ochronny materiałów podłogowych oraz przemysłowych,
 • partner technologiczny producentów wykładzin oraz posadzek z dużym doświadczeniem w zakresie ochrony nawierzchni.

Jarosław Zawadzki

Dyrektor Specjalnej Jednostki Biznesowej w firmie KASTELL. Posiada 25-letnie praktyczne doświadczenie w branży profesjonalnego utrzymania czystości. Autor wielu artykułów branżowych, organizator i uczestnik szkoleń o tematyce cleaningowej. Ekspert w doborze technologii oraz urządzeń dla firm sprzątających. Certyfikowany trener Polskiej Izby Gospodarczej Czystości. Posiada szeroką wiedzę ekspercką, w szczególności dotyczącą:

 • optymalnego doboru narzędzi do różnych rodzajów powierzchni,
 • posadzek kamiennych – podziału, metod rozpoznawania,
 • posadzek marmurowych – renowacji  i pielęgnacji,
 • szczotek i padów stosowanych w maszynach – doboru i zastosowania.

Zasady przyznawania tytułu "Ekspert branżowy Polskiej Izby Gospodarczej Czystości"

Tytuł “Ekspert branżowy Polskiej Izby Gospodarczej Czystości” nadawany jest zgodnie z regulaminem uchwalonym przez Zarząd PIGC, a opracowanym przez Grupę roboczą ds. standaryzacji szkoleń branży profesjonalnego utrzymania czystości.

System ten ma na celu wyróżnienie osób posiadających wieloletnie doświadczenie w naszej branży, dużą wiedzę z jej zakresu lub konkretnej specjalizacji branżowej oraz promowanie standardów szkoleniowych oferowanych na rynku profesjonalnych usług utrzymania czystości.

Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie swojej kandydatury.

Dowiedz się więcej:

pl_PLPolski