Coroczny wzrost liczby zakażeń szpitalnych stanowi poważny problem dla placówek medycznych. Ręce personelu, sprzęt oraz powierzchnie dotykowe są głównymi wektorami rozprzestrzeniania infekcji. Dezynfekcja fumigacyjna, czyli zamgławianie, to skuteczna metoda walki z tym zagrożeniem.
Dezynfekcja fumigacyjna polega na generowaniu mgły dezynfekcyjnej za pomocą generatora aerozoli. Dzięki mikroskopijnym kroplom mgły, preparat dociera do trudno dostępnych miejsc w szpitalach, eliminując bakterie, wirusy i grzyby, nawet te oporne na antybiotyki.
Proces dezynfekcji fumigacyjnej obejmuje przygotowanie pomieszczenia poprzez zdezynfekowanie powierzchni oraz wyłączenie wentylacji. Po uruchomieniu generatora, proces dezynfekcji przebiega automatycznie. Po zakończeniu, pomieszczenie jest gotowe do użytku po krótkim czasie wentylacji.
Dezynfekcja fumigacyjna jest skutecznym narzędziem w eliminacji zakażeń szpitalnych, czyniąc środowisko szpitalne bezpiecznym dla pacjentów i personelu medycznego. Czytaj więcej w artykule Jakuba Gajewskiego w Forum Czystości.