Bezpłatne webinarium “Nowelizacja KSH – co każdy Zarząd w spółce z o.o. i S.A. powinien wiedzieć?”

Webinary

Szanowni Państwo, 2 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium naszego partnera KKLW Wierzbicki i Wspólnicy Sp. k. .

W dniu 4 kwietnia 2022 r. Prezydent RP podpisał jedną z największych nowelizacji Kodeksu spółek handlowych od momentu wprowadzenia tego fundamentalnego dla funkcjonowania spółek aktu prawnego do polskiego porządku prawnego w 2000 r. Daleko idące zmiany, wynikające z tej nowelizacji, dotyczą w praktyce wszystkich spółek handlowych – bez względu na skalę ich działalności.
Nowelizacja wprowadza obszerne regulacje z zakresu tzw. „prawa holdingowego”. Dodatkowo wprowadzono nowe przepisy dotyczące funkcjonowania Zarządu oraz Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych, które wzmacniają efektywność sprawowanej przez Radę Nadzorczą kontroli oraz nakładają liczne obowiązki na Zarządy spółek.

Dlatego też już 2 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium dotyczącym nowelizacji Kodeksu spółek handlowych – co każdy Zarząd w spółce z o.o. i S.A. powinien wiedzieć?

Webinarium odbędzie się on-line, z użyciem platformy ClickMeeting i potrwa 1,5 godziny 10.00 – 11.30. Zapisu na webinarium można dokonać TUTAJ.

W toku webinarium zostaną przedstawione najważniejsze zmiany wprowadzane nowelizacją wraz ze szczegółowym omówieniem ryzyk wynikających dla zarządzających spółkami oraz wyjaśnieniem niezbędnych kroków do podjęcia przed wejściem w życie nowych przepisów.

Dlaczego warto skorzystać z tego szkolenia?

Intencją naszego webinarium jest przedstawienie aktualnej sytuacji, jeśli chodzi o:

  • Regulaminy Zarządu w świetle nowelizacji – co trzeba zmienić wskutek nowelizacji?
  • Protokoły Zarządu – jakie nowe obowiązki ma zarząd?
  • Wprowadzenie zasady business judgement rule do polskiego porządku prawnego (zarys problemu).
  • Rozszerzenie uprawnień Rady Nadzorczej – jakie nowe obowiązki ma Zarząd w stosunku do Rady Nadzorczej?
  • Zarząd – nowe warunki pełnienia funkcji w organach.
  • Nowy sposób liczenia kadencji Zarządu.
  • Wprowadzenie obowiązku zachowania lojalności przez Członków Zarządu oraz wydłużenie zobowiązania do zachowania tajemnicy.

Kto poprowadzi szkolenie?

Przygotowane szkolenie zostanie poprowadzone przez prawników Kancelarii KKLW, którzy posiadają praktyczne doświadczenie zarówno w bieżącej obsłudze spółek kapitałowych, jak i w prowadzeniu skomplikowanych sporów korporacyjnych, w tym sporów dotyczących odpowiedzialności członków organów spółek za szkodę wyrządzoną przy sprawowaniu funkcji.

Tagi :

Udostępnij :

Ostatnie aktualności

Masz pytanie?

Wybierz dogodną formę kontaktu i zadaj nam nurtujące Cię pytanie. Jak najszybciej postaramy się udzielić fachowej odpowiedzi.